5 Haziran Perşembe, 2014

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Teknopark ve İnoTürk Teknopark ofisinin açılışı gerçekleşti. Haziran 2012 de kurulmuş olan Teknopark 2014 yılı başından itibaren faaliyete geçti. 134.000 metrekare arazi ve özel sektör tarafından hibe olarak yapılan AR-GE binasının tamamlanmasıyla gerçekleşen açılış törenine çok sayıda yönetici, iş adamı ve sektör temsilcisi katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törende konuşan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner teknopark merkezinin Çanakkale’nin son 10 yılda attığı en önemli adım olduğunu vurguladı ve şöyle konuştu:"ÇOMÜ Teknopark’tan üniversitede eğitim gören gençlerimiz de faydalanacak. Eğer donanımlı, fikir sahibi, üreten bir nesil yetiştiremiyorsak bizim çocuklarımız başka ülke gençlerinin ürettiği fikirlerin işçileri olur. Bizim en temel ihtiyacımız, genç beyinler, orijinal – uygulanabilir – özgün fikirler ve üretimdir. Aksi halde başkasının fikirlerinin hamallığını yapmaktan öteye gidemeyiz."

Açılış törenine katılan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, Cumhuriyet Başsavcısı Salih Çokal, Çanakkale Belediye Meclis Üyesi Rebiye Ünüvar İnoTürk ve İnoTürk tarafından geliştirilen çözümler hakkında bilgi aldılar.

<< Geri

Bize Ulaşın
Çanakkale
0 (850) 303 0 180
iletisim@inoturk.com